Inne

Jak chronić się przed zakażeniem koronowirusem?

Oczywiście wszyscy wiemy, żeby myć ręce mydłem przynajmniej 30 sekund zaraz po przyjściu do domu. Jakie jeszcze środki ostrożności mogą nam pomóc uchronić się przed zakażeniem koronawirusem? Oto lista:

  • na zewnątrz nie dotykaj twarzy, szczególnie nosa ani oczu
  • zakup maskę FPP3 (są już dostępne w cenie ok. 60zł). Zakładając dopasuj ją do kształtu nosa i upewnij się, że maska przylega do twarzy. Jeśli maska nie obejmuje zarostu rozważ zgolenie go.
  • na zakupach, w transporcie publicznym, wśród ludzi oddychaj przez usta. naukowcy zidentyfikowali, że nos jest dla koronawirusa bramą do naszego organizmu
  • noś okulary ochronne
  • suplementuj witaminę D Źródło: Zdrowie Wprost, BBC, Public Health England Źródło: Zdrowie Gazeta.pl
  • myj wszystkie zakupione produkty mydłem (lub odkażaj odkażaczem). procedura jest następująca - przenosimy produkt do zlewu, myjemy ręce mydłem, następnie myjemy produkt mydłem. na koniec myjemy zlew.
  • odpiekaj przez ok. 15min pieczywo w piekarniku przy w 90 stopniach Celsjusza (60 stopni C może nie wystarczyć)
  • w powyższy sposób w piekarniku możesz również odkażać maseczki (po każdym użyciu na zewnątrz) [wirus utrzymuje się na zewnętrznej stronie maseczki nawet do tygodnia] Naukowcy potwierdzili, że działanie wysoką temperaturą jest najskuteczniejszym sposobem dezynfekcji maseczki
  • zostawiaj buty na wycieraczce przed drzwiami
  • domowemu czworonogowi przetrzyj łapki odkażaczem na bazie spirytusu po każdym spacerze

Generalnie traktuj każde wyjście na zewnątrz jako wejście w strefę skażenia biologicznego - jak wykazują badania przeprowadzone w Krakowie 40% bankomatów i biletomatów z koronawirusem skażone wirusem powierzchnie mogą być wszędzie. Nie wychodź bez szczególnej potrzeby, rób zakupy na zapas, pracuj z domu jeśli nie musisz jeździć do biura, jeśli to możliwe z klientami spotykaj się online, lub przy zachowaniu odpowiedniego dystansu i w maseczkach.

Poniższy film obrazuje jak wirus może roznosić się w środowisku; jednej osobie ubrudzono dłonie substancją fluorescencyjną, a co się działo po pół godzinie - tego się nie da odzobaczyć!

Trzymajcie się zdrowo Kochani!

Prostuj fakenewsy, dziel się prawdą

Walcząc z dezinformacją ratujesz czyjeś życie!

Kochani <3 Gorąca prośba do Was - udostępniajcie tą stronę i artykuły jak najszerzej - jeśli tylko uważacie je za wartościowe źródło informacji. Fake newsy i teorie spiskowe zalewają internet, mają po kilkadziesiąt tysięcy udostępnień. Musimy dotrzeć do jak największej liczby osób - być może uda się uratować zdrowie, lub życie kilku, kilkudziesięciu, czy kilkuset osób więcej, a kto wie może i w końcu zatrzymać epidemię


Prostuj Fakenewsy! Udostępniaj na Facebooku