Maski, maseczki

"Maska i tak wypuszcza wirusy"

Tak to również poniekąd prawda. Jednak nie wydychamy, czy wykasłujemy pojedynczych wirusów, a rozpylamy kropelki areozolu zawierające wirusy (w tym niewidoczne mikrokropelki) - jedna kropla o objętości 1ml może zawierać do 10mln cząsteczek wirusa (źródło). I to właśnie ten areozol jest zatrzymywany przez maskę (szczególnie na zewnątrz, przy kaszlu i kichaniu).

Obejrzyjcie najlepszy dokument jak działa maska.

Źródło i cały artykuł na temat: The New England Journal of Medicine

A jeśli Cię to nadal nie przekonuje to zrób następujący test: Włóż maseczkę stań metr przed lustrem i kaszlnij - zobacz, ile kropelek śliny znajdzie się na lustrze. Potem kaszlnij bez maseczki - różnica będzie olbrzymia.

Dlaczego noszenie maseczki jest takie ważne?

Podejrzewa się, że !!!!!od 80% do 97% przypadków nie wykazuje żadnych objawów zakażenia. Możesz być jednym z nich. Nosząc maskę chronisz innych wokół siebie i ograniczasz zasieg epidemii.

Według tego opracowania 45% infekcji pochodzi od nosicieli, którzy jeszcze nie czują objawów. Możesz być jednym z nich, dlatego noszenie maseczki jest tak ważne. Źródło: bdi pathogens
Badanie: Science Mag

Prawdopodobieństwo zakażenia


Jak nosić maseczkę? ;-)

Zaciśnij nosek maseczki i zawsze upewnij się, że maseczka na brzegach dobrze przylega do twarzy. Zarost obniża skuteczność maseczki jeśli maska się z nim styka W takim wypadku rozważ zgolenie brody (przynajmniej w tych miejscach).


Nosząc maseczkę chronisz zdrowie i życie ludzi wokół Ciebie!

Prostuj fakenewsy, dziel się prawdą

Walcząc z dezinformacją ratujesz czyjeś życie!

Kochani <3 Gorąca prośba do Was - udostępniajcie tą stronę i artykuły jak najszerzej - jeśli tylko uważacie je za wartościowe źródło informacji. Fake newsy i teorie spiskowe zalewają internet, mają po kilkadziesiąt tysięcy udostępnień. Musimy dotrzeć do jak największej liczby osób - być może uda się uratować zdrowie, lub życie kilku, kilkudziesięciu, czy kilkuset osób więcej, a kto wie może i w końcu zatrzymać epidemię


Prostuj Fakenewsy! Udostępniaj na Facebooku