Maski, maseczki

“Noszenie maseczki jest szkodliwe dla zdrowia”

Kochani, jeśli by tak było to żaden chirurg nie operowałby w maseczce! Żaden anestezjolog nie siedziałby w masce przez wiele godzin przy łóżku pacjenta w masce.

Druga sprawa - pojemność moich płuc to 5 litrów. Ile tego "zużytego dwutlenku węgla" mieści się w maseczce? (Pojemność płuc chorych na chorobę obturacyjną to ok. 1.5litra. A maseczka ile?)

Nie znam żadnych dowodów naukowych potwierdzających szkodliwość masek. Co więcej, w pewnym okresie czasu (luty 2020, szczyt epidemii w Chinach) około 1mld Azjatów nosiło maseczke, a gdzieniegdzie noszą do tej. Nie znam żadnych doniesień o masowych problemach zdrowotnych tym wywołanych. Będę jeszcze drążył ten temat, natomiast jeśli macie jakieś opracowania, zapraszam do kontaktu (przez FB).

Plotka została również zdementowana na grupie #Pulmolog - wszystko o Covid przez lekarza pulmonologa dr Dorotę Szlosowską (post z dnia 19 kwietnia 2020 o 10:53)

Ja rozumiem, że noszenie maseczek jest niewygodne, utrudnia oddychanie etc... natomiast dzięki maskom wyraźnie ograniczamy rozprzestrzenianie się epidemii (linki!) tu grafiki o masce etc.
Dlaczego noszenie maseczki jest takie ważne?

Podejrzewa się, że !!!!!od 80% do 97% przypadków nie wykazuje żadnych objawów zakażenia. Możesz być jednym z nich. Nosząc maskę chronisz innych wokół siebie i ograniczasz zasieg epidemii.

Według tego opracowania 45% infekcji pochodzi od nosicieli, którzy jeszcze nie czują objawów. Możesz być jednym z nich, dlatego noszenie maseczki jest tak ważne. Źródło: bdi pathogens
Badanie: Science Mag

Prawdopodobieństwo zakażenia


Jak nosić maseczkę? ;-)

Zaciśnij nosek maseczki i zawsze upewnij się, że maseczka na brzegach dobrze przylega do twarzy. Zarost obniża skuteczność maseczki jeśli maska się z nim styka W takim wypadku rozważ zgolenie brody (przynajmniej w tych miejscach).


Nosząc maseczkę chronisz zdrowie i życie ludzi wokół Ciebie!

Prostuj fakenewsy, dziel się prawdą

Walcząc z dezinformacją ratujesz czyjeś życie!

Kochani <3 Gorąca prośba do Was - udostępniajcie tą stronę i artykuły jak najszerzej - jeśli tylko uważacie je za wartościowe źródło informacji. Fake newsy i teorie spiskowe zalewają internet, mają po kilkadziesiąt tysięcy udostępnień. Musimy dotrzeć do jak największej liczby osób - być może uda się uratować zdrowie, lub życie kilku, kilkudziesięciu, czy kilkuset osób więcej, a kto wie może i w końcu zatrzymać epidemię


Prostuj Fakenewsy! Udostępniaj na Facebooku